Leven in het ritme van je cyclus
je menstruatie als krachtbron


Productinfo
- Taal: Nederlands
- ISBN: 9789020222807
Wat vinden anderen van 'Leven in het ritme van je cyclus' van Alexandra Pope en Sjanie Hugo Wurlitzer
Ik vond de eerste twee delen erg sterk waardoor ik er meteen iets mee kon
- Marit Holtmans
- 09/11/2025
Na mijn zwangerschap ben ik mijn cyclus anders gaan ervaren, vooral intenser. Ik ging dit boek lezen in de hoop mijn cyclus beter te leren begrijpen en me ...
Lees recensie
Na mijn zwangerschap ben ik mijn cyclus anders gaan ervaren, vooral intenser. Ik ging dit boek lezen in de hoop mijn cyclus beter te leren begrijpen en me er minder gehinderd door te voelen.
Het boek is geschreven in begrijpelijke taal en er staan veel voorbeelden in. Hierdoor leest het fijn weg. Ik vond de eerste twee delen erg sterk, niet zweverig en zeer praktisch, waardoor ik er meteen iets mee kon. Ik merkte zelfs al meteen verandering doordat ik me van dingen bewust werd! In het derde deel wordt dieper ingegaan op een aantal zaken, wat fijn is, maar dit kon ik niet altijd even goed volgen (dit ga ik dus zeker nog eens herlezen).
Wat ik persoonlijk fijn vind is dat ze meerdere keren in het boek benadrukken dat je cyclus uniek is en dat het belangrijkste is dat jij voelt wat jij voelt, dat je niet alles maar voor waarheid hoeft aan te nemen. Ik heb het idee dat de schrijfsters je niets proberen op te leggen, ze willen je vooral verder helpen door te zoeken naar een gemeenschappelijke basis. Wat ik een mooie les uit het boek vind is dat de cyclus zelf niet het probleem is, maar dat hij laat zien dat er een probleem is.
Door het lezen van dit boek heb ik stappen gezet in mijn cyclusbewustzijn en ik heb het idee dat ik daar de komende jaren nog veel profijt van ga hebben!
Lees minderDe schrijfster neemt je op een liefdevolle manier mee langs de seizoenen van je binnenwereld
- Marianne Zeeman-Schippers
- 10/11/2025
Vanaf het eerste hoofdstuk voelde dit boek als een zachte uitnodiging om dieper in contact te komen met mijn eigen natuurlijke ritme. Ik hoopte vooral meer ...
Lees recensie
Vanaf het eerste hoofdstuk voelde dit boek als een zachte uitnodiging om dieper in contact te komen met mijn eigen natuurlijke ritme. Ik hoopte vooral meer inzicht te krijgen in de wisselingen binnen mijn cyclus – niet alleen fysiek, maar ook emotioneel en energetisch. En dat heeft het boek me zeker gegeven.
De schrijfster neemt je op een liefdevolle manier mee langs de seizoenen van je binnenwereld. Ze schrijft helder en rustig, alsof ze je bij de hand neemt en fluistert: “Kijk, zo werkt het in jou.” Het boek is fijn te lezen, met duidelijke uitleg en persoonlijke ervaringen die het geheel menselijk en herkenbaar maken. Het schema om je cyclus dagelijks bij te houden vind ik een waardevolle toevoeging – het maakt het praktisch én verdiepend tegelijk.
Wat me vooral bijblijft, is hoe mooi het ritme van de natuur terug te zien is in ons eigen lichaam. De vergelijking tussen de eerste en tweede helft van de cyclus – de groeiende, expressieve energie tegenover de verstillende, intuïtieve fase – raakte me echt. Het gaf me niet alleen kennis, maar ook zachtheid richting mezelf.
Ik werd geraakt door de liefdevolle toon van het boek, die je uitnodigt om jezelf niet te forceren maar te volgen. Het is geen zwaar theoretisch werk, maar een warme gids die je herinnert aan iets wat je eigenlijk al weet.
Ik zou het zeker aanraden aan vriendinnen, zussen of collega’s die meer in verbinding willen komen met hun vrouwelijke kracht en natuurlijke ritme. Het is een boek dat zowel inzicht als rust brengt.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Vijf sterren – voor de eenvoud, de warmte en de helende boodschap die het met zich meedraagt.
Lees minderAl bij de inleiding wist ik: dit wordt een bijzonder boek
- Sandy Vivaldi
- 10/11/2025
Toen ik mijn spiraal liet verwijderen, voelde ik dat het tijd was om meer in contact te ... Lees recensie
Toen ik mijn spiraal liet verwijderen, voelde ik dat het tijd was om meer in contact te komen met mijn natuurlijke ritme. Ik wilde mijn lichaam beter begrijpen, me verbinden met mijn cyclus in plaats van ertegenin te leven. Leven in het ritme van je cyclus kwam precies op het juiste moment op mijn pad.
Al bij de inleiding wist ik: dit wordt een bijzonder boek. De auteur wist onder woorden te brengen wat ik al zo lang voelde, maar zelf niet goed kon verwoorden. Alles viel op zijn plek.
Ik had al enige kennis over cyclisch leven, maar dit boek bracht verdieping. Het mooiste inzicht dat ik kreeg, is dat veel menstruatieklachten juist voortkomen uit het niet leven volgens je cyclus. Dat we ons lichaam vaak voorbijlopen, terwijl het juist zachtjes fluistert wat het nodig heeft.
Sinds het lezen van dit boek leef ik veel bewuster met mijn cyclus mee. Ik merk subtiele veranderingen op per fase, voel beter wat ik nodig heb en kan daar liefdevol op anticiperen. Mijn eerste menstruatie daarna was merkbaar milder, en mijn intuïtie sterker dan ooit.
De schrijfstijl van dit boek is helder, warm en herkenbaar. Het leest vlot, en elk hoofdstuk nodigt uit tot meer zelfkennis en zachtheid voor je lichaam.
Ik raad dit boek werkelijk elke vrouw aan. En eigenlijk ook elke man die vrouwen beter wil begrijpen.
Leven in het ritme van je cyclus is een bijbel voor elke vrouw die wil leven vanuit verbinding, wijsheid en respect voor haar natuurlijke ritme.
Lees minderEen manifest voor de vrouwelijke natuur
- Anneke Graf
- 10/11/2025
Toen ik het boek voor het eerst zag kreeg ik er een ‘zacht gevoel’ bij. De roze omslag met gouden bloemen, doet echt aan als zacht ...
Lees recensie
Toen ik het boek voor het eerst zag kreeg ik er een ‘zacht gevoel’ bij. De roze omslag met gouden bloemen, doet echt aan als zacht ‘roze’ met een gouden randje. Zo heb ik het boek ook ervaren.
Als lezer start je met een uitgebreid welkom waarin de schrijver(s) je duidelijke uitleg geven over te gebuiken termen en insteek van het boek. Ze speciferen duidelijk voor wie dit boek is (ook voor mannnen !) en scheppen zo een duidelijk raamwerk om verder te lezen. Ze nodigen je uit voor een reis, ik voelde meteen veel enthousiasme!
“De ‘reis’ is verdeeld over drie delen: ‘De vrouwelijke weg’, ‘drie innerlijke kaarten voor je inwijdingsreis’ en ‘ontdek, gebruik en leef je vrouwelijk essentie’. De reis neemt je mee naar een ander, nieuw (maar eigenlijk heel oud maar met z’n allen een beetje verleerd) beeld van de menstruatiecyclus. Zachter, spiritueler en dichter bij onze ware natuur. Aan de hand van brede achtergrondinformatie, voorbeelden, eigen ervaringen, tekst van vrouwen uit de praktijk en oefeningen krijg je alle ins en outs aangereikt om je leven meer af te gaan stemmen op jouw eigen unieke cyclus. En hier stelt het boek – alles is cyclisch, dus ook de afwezigheid van een cyclus is een cyclus. En zelfs mannen hebben een cyclus.
De stelling is dat hoe meer vrouwen in contact staan met hun cyclus en de krachten die daarbij horen kunnen laten stromen, hoe meer ze hun omgeving en wereld inspireren tot liefde, zelfzorg, acceptatie. De menstruatie is iets heiligs en kan een transformerende werking hebben. Voor de vrouw/persoon zelf, als ook voor de omgeving en de wereld. De schrijvers spreken soms over een heilige – transformerende – ervaring.
Daarmee is dit boek een compleet manifest voor de vrouwelijke natuur. Terwijl ik las werd ik bewuster van mijn eigen unieke cyclus. Er wordt verteld over een inwijdingsreis met verschillende kamers. Elke kamer heeft zijn eigen heilige opdrachten om zo meer in contact te komen. Er wordt ontzettend veel uitgelegd en er staan oefeningen in om je persoonlijke cyclus in kaart te brengen en er zo vertrouwd mee te raken. Daarna kun je je leven – ook in de huidige drukke maatschappij – steeds wat meer balans brengen wat je nodig hebt waar dan ook in je cyclus. Met praktische tips, oefeningen maar ook meer verdiepende opdrachten kun je je echt onderdompelen in de meer zingevende en spirituele kant van jouw cyclus. Het is dus op meerdere levels te lezen en toe te passen. Een beter begrip van jouw cyclus met wat aanpassingen of naar behoefte een diepgaandere benadering om de cyclus te verweven met jouw leven als meer een kompas.
Na het lezen heb ik geen heiligheid ervaren of spirituele inzichten/transformatie, maar ik merk wel dat ik bewuster ben geworden, meer begrijp van en ruimte kan geven aan alle specifieke gevoelens, krachten en thema’s passende bij het punt waar ik mij op dat moment bevind in mijn cyclus. En zo is er meer zachtheid en begrip gekomen naar wat me eerder vaak meer in de weg zat. Nu leef ik meer in overeenstemming met en weet wanneer ik bergen energie heb of wanneer ik wat meer mag ontvangen in plaats van geven. Ook heeft het de pijn in een ander perspectief gezet en durf ik het wat meer met acceptatie tegemoet te treden en er – indien mogelijk – ruimte voor te maken om te doorvoelen, in zachtheid. Roze, met een goud randje.”
Lees minder- Taal: Nederlands
- ISBN: 9789020222807
Wat vinden anderen van 'Leven in het ritme van je cyclus' van Alexandra Pope en Sjanie Hugo Wurlitzer
Ik vond de eerste twee delen erg sterk waardoor ik er meteen iets mee kon
- Marit Holtmans
- 09/11/2025
Lees recensie
Na mijn zwangerschap ben ik mijn cyclus anders gaan ervaren, vooral intenser. Ik ging dit boek lezen in de hoop mijn cyclus beter te leren begrijpen en me er minder gehinderd door te voelen.
Het boek is geschreven in begrijpelijke taal en er staan veel voorbeelden in. Hierdoor leest het fijn weg. Ik vond de eerste twee delen erg sterk, niet zweverig en zeer praktisch, waardoor ik er meteen iets mee kon. Ik merkte zelfs al meteen verandering doordat ik me van dingen bewust werd! In het derde deel wordt dieper ingegaan op een aantal zaken, wat fijn is, maar dit kon ik niet altijd even goed volgen (dit ga ik dus zeker nog eens herlezen).
Wat ik persoonlijk fijn vind is dat ze meerdere keren in het boek benadrukken dat je cyclus uniek is en dat het belangrijkste is dat jij voelt wat jij voelt, dat je niet alles maar voor waarheid hoeft aan te nemen. Ik heb het idee dat de schrijfsters je niets proberen op te leggen, ze willen je vooral verder helpen door te zoeken naar een gemeenschappelijke basis. Wat ik een mooie les uit het boek vind is dat de cyclus zelf niet het probleem is, maar dat hij laat zien dat er een probleem is.
Door het lezen van dit boek heb ik stappen gezet in mijn cyclusbewustzijn en ik heb het idee dat ik daar de komende jaren nog veel profijt van ga hebben!
Lees minderDe schrijfster neemt je op een liefdevolle manier mee langs de seizoenen van je binnenwereld
- Marianne Zeeman-Schippers
- 10/11/2025
Lees recensie
Vanaf het eerste hoofdstuk voelde dit boek als een zachte uitnodiging om dieper in contact te komen met mijn eigen natuurlijke ritme. Ik hoopte vooral meer inzicht te krijgen in de wisselingen binnen mijn cyclus – niet alleen fysiek, maar ook emotioneel en energetisch. En dat heeft het boek me zeker gegeven.
De schrijfster neemt je op een liefdevolle manier mee langs de seizoenen van je binnenwereld. Ze schrijft helder en rustig, alsof ze je bij de hand neemt en fluistert: “Kijk, zo werkt het in jou.” Het boek is fijn te lezen, met duidelijke uitleg en persoonlijke ervaringen die het geheel menselijk en herkenbaar maken. Het schema om je cyclus dagelijks bij te houden vind ik een waardevolle toevoeging – het maakt het praktisch én verdiepend tegelijk.
Wat me vooral bijblijft, is hoe mooi het ritme van de natuur terug te zien is in ons eigen lichaam. De vergelijking tussen de eerste en tweede helft van de cyclus – de groeiende, expressieve energie tegenover de verstillende, intuïtieve fase – raakte me echt. Het gaf me niet alleen kennis, maar ook zachtheid richting mezelf.
Ik werd geraakt door de liefdevolle toon van het boek, die je uitnodigt om jezelf niet te forceren maar te volgen. Het is geen zwaar theoretisch werk, maar een warme gids die je herinnert aan iets wat je eigenlijk al weet.
Ik zou het zeker aanraden aan vriendinnen, zussen of collega’s die meer in verbinding willen komen met hun vrouwelijke kracht en natuurlijke ritme. Het is een boek dat zowel inzicht als rust brengt.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Vijf sterren – voor de eenvoud, de warmte en de helende boodschap die het met zich meedraagt.
Lees minderAl bij de inleiding wist ik: dit wordt een bijzonder boek
- Sandy Vivaldi
- 10/11/2025
Lees recensie
Toen ik mijn spiraal liet verwijderen, voelde ik dat het tijd was om meer in contact te komen met mijn natuurlijke ritme. Ik wilde mijn lichaam beter begrijpen, me verbinden met mijn cyclus in plaats van ertegenin te leven. Leven in het ritme van je cyclus kwam precies op het juiste moment op mijn pad.
Al bij de inleiding wist ik: dit wordt een bijzonder boek. De auteur wist onder woorden te brengen wat ik al zo lang voelde, maar zelf niet goed kon verwoorden. Alles viel op zijn plek.
Ik had al enige kennis over cyclisch leven, maar dit boek bracht verdieping. Het mooiste inzicht dat ik kreeg, is dat veel menstruatieklachten juist voortkomen uit het niet leven volgens je cyclus. Dat we ons lichaam vaak voorbijlopen, terwijl het juist zachtjes fluistert wat het nodig heeft.
Sinds het lezen van dit boek leef ik veel bewuster met mijn cyclus mee. Ik merk subtiele veranderingen op per fase, voel beter wat ik nodig heb en kan daar liefdevol op anticiperen. Mijn eerste menstruatie daarna was merkbaar milder, en mijn intuïtie sterker dan ooit.
De schrijfstijl van dit boek is helder, warm en herkenbaar. Het leest vlot, en elk hoofdstuk nodigt uit tot meer zelfkennis en zachtheid voor je lichaam.
Ik raad dit boek werkelijk elke vrouw aan. En eigenlijk ook elke man die vrouwen beter wil begrijpen.
Leven in het ritme van je cyclus is een bijbel voor elke vrouw die wil leven vanuit verbinding, wijsheid en respect voor haar natuurlijke ritme.
Lees minderEen manifest voor de vrouwelijke natuur
- Anneke Graf
- 10/11/2025
Lees recensie
Toen ik het boek voor het eerst zag kreeg ik er een ‘zacht gevoel’ bij. De roze omslag met gouden bloemen, doet echt aan als zacht ‘roze’ met een gouden randje. Zo heb ik het boek ook ervaren.
Als lezer start je met een uitgebreid welkom waarin de schrijver(s) je duidelijke uitleg geven over te gebuiken termen en insteek van het boek. Ze speciferen duidelijk voor wie dit boek is (ook voor mannnen !) en scheppen zo een duidelijk raamwerk om verder te lezen. Ze nodigen je uit voor een reis, ik voelde meteen veel enthousiasme!
“De ‘reis’ is verdeeld over drie delen: ‘De vrouwelijke weg’, ‘drie innerlijke kaarten voor je inwijdingsreis’ en ‘ontdek, gebruik en leef je vrouwelijk essentie’. De reis neemt je mee naar een ander, nieuw (maar eigenlijk heel oud maar met z’n allen een beetje verleerd) beeld van de menstruatiecyclus. Zachter, spiritueler en dichter bij onze ware natuur. Aan de hand van brede achtergrondinformatie, voorbeelden, eigen ervaringen, tekst van vrouwen uit de praktijk en oefeningen krijg je alle ins en outs aangereikt om je leven meer af te gaan stemmen op jouw eigen unieke cyclus. En hier stelt het boek – alles is cyclisch, dus ook de afwezigheid van een cyclus is een cyclus. En zelfs mannen hebben een cyclus.
De stelling is dat hoe meer vrouwen in contact staan met hun cyclus en de krachten die daarbij horen kunnen laten stromen, hoe meer ze hun omgeving en wereld inspireren tot liefde, zelfzorg, acceptatie. De menstruatie is iets heiligs en kan een transformerende werking hebben. Voor de vrouw/persoon zelf, als ook voor de omgeving en de wereld. De schrijvers spreken soms over een heilige – transformerende – ervaring.
Daarmee is dit boek een compleet manifest voor de vrouwelijke natuur. Terwijl ik las werd ik bewuster van mijn eigen unieke cyclus. Er wordt verteld over een inwijdingsreis met verschillende kamers. Elke kamer heeft zijn eigen heilige opdrachten om zo meer in contact te komen. Er wordt ontzettend veel uitgelegd en er staan oefeningen in om je persoonlijke cyclus in kaart te brengen en er zo vertrouwd mee te raken. Daarna kun je je leven – ook in de huidige drukke maatschappij – steeds wat meer balans brengen wat je nodig hebt waar dan ook in je cyclus. Met praktische tips, oefeningen maar ook meer verdiepende opdrachten kun je je echt onderdompelen in de meer zingevende en spirituele kant van jouw cyclus. Het is dus op meerdere levels te lezen en toe te passen. Een beter begrip van jouw cyclus met wat aanpassingen of naar behoefte een diepgaandere benadering om de cyclus te verweven met jouw leven als meer een kompas.
Na het lezen heb ik geen heiligheid ervaren of spirituele inzichten/transformatie, maar ik merk wel dat ik bewuster ben geworden, meer begrijp van en ruimte kan geven aan alle specifieke gevoelens, krachten en thema’s passende bij het punt waar ik mij op dat moment bevind in mijn cyclus. En zo is er meer zachtheid en begrip gekomen naar wat me eerder vaak meer in de weg zat. Nu leef ik meer in overeenstemming met en weet wanneer ik bergen energie heb of wanneer ik wat meer mag ontvangen in plaats van geven. Ook heeft het de pijn in een ander perspectief gezet en durf ik het wat meer met acceptatie tegemoet te treden en er – indien mogelijk – ruimte voor te maken om te doorvoelen, in zachtheid. Roze, met een goud randje.”
Lees minder